Skyllermarks Orange 42 cm Salomon Prolink -siteellä on Skyllermarksin kevyin pitkän matkan luistin. Se toimitetaan luistinsiteellä ja on tarkoitettu käytettäväksi luistelu-hiihtokenkien kanssa. Käyrä ja teroitus edessä ovat samat kuin Skyllermarksin punaisessa 42 cm mallissa. Prolink-site on kiinnitetty suoraan terän päälle ilman sivuttaissäätömahdollisuutta. Luistin on yhtä kapea kuin side säästääkseen painoa. Pitkittäissuunnassa on kaksi paikkaa siteen asettamiseen. Sopii parhaiten kengän kokoille 36-44. Tämä on luistin niille, jotka haluavat tehdä pisimmät ja nopeimmat retket minimivaivalla.
Paino, mukaan lukien side: 430 g per kappale."
Danska: "Skyllermarks Orange 42 Cm med Salomon Prolinkbinding er Skyllermarks letteste langdistanceskøjte. Den leveres med en skøjtebinding og er beregnet til brug med skøjteløbesko. Kurven og forsløvningen forrest er den samme som på Skyllermarks røde 42 cm model. Prolinkbindingen er monteret direkte over klingen uden mulighed for justering i siden. Skøjten er lige så smal som bindingen for at spare vægt. I længderetningen er der to positioner for placering af bindingen. Bedst egnet til skostørrelser 36-44. Dette er skøjten til dem, der ønsker at tage de længste og hurtigste ture med minimal anstrengelse.
Vægt, inklusive binding: 430 g hver."
Liittyvät tuotteet
Osta 2 tuotetta ja saat 25% lisäalennuksen edullisemmasta tuotteesta. Alennus vähennetään automaattisesti kassalla. Ei koske poissuljettuja tuotteita.
Tukeva RCS Skate WS -mono on tehty tarjoamaan parempaa voimansiirtoa ja kontrollia. Tarjoaa parempaa suorituskykyä ja istuvuutta naisille. Hengittävä Triple-F-Membrane-kalvo pitää kosteuden ulkopuolella ja tarjoaa pitkäkestoista mukavuutta.
Alpina Race Skate
Alpina Race Skate on pitkään ollut suosittu malli erittäin hyvän istuvuutensa ja reilun kärkensä ansiosta, mikä sopii monille hiihtäjille. Malli on edelleen itsestään selvä valinta luisteluun, ja sitä on nyt päivitetty useilla parannuksilla mukavuuden ja suorituskyvyn lisäämiseksi.
Päivitetty kantapään suoja Free Heel -teknologialla mukautuu paremmin kantapään ympärille ja tarjoaa paremman pidon kantapäässä. Varvassuunnassa nilkka on hyvin muotoiltu ja tarjoaa hyvän sivuttaisvakauden. Alpina Pro Skate -ulkopohja on valmistettu kevyemmistä materiaaleista, ja siinä on korkeampi kantapääpala ja kulmikas etupala optimaalisen joustavuuden ja tuntuman saavuttamiseksi luistellessa.
Anatominen pohjallinen tarjoaa lisätukea ja mukavuutta, kun taas Thinsulate-vuori pitää jalan lämpimänä myös kylmissä lämpötiloissa. Yläosa on varustettu 4DRY-teknologialla, joka hengittää, siirtää kosteutta pois ja hylkii kosteutta ulkopuolelta.
Pelastusliina on elintärkeää pitää mukana aina jäällä liikuttaessa. Zanstra 23 m pitkä pelastusliina pussissa, joka liukuu hyvin jäällä ja lumella. Kumipäällysteinen kädensija pitää hyvin myös märillä käsineillä. Mukana selkeät käyttöohjeet.
Perinteinen jääpiikki, jossa on kovametallinen kärki ja vahva puuvarsi, joka kelluu jos joudut veden varaan. Säädettävä käsiremmi.
Tämä on automaattinen käännös:Zandstra Double Spikes -piikkejä voidaan käyttää joko keppeinä tai jääpiikkeinä, ja niissä on ylimääräiset vaahtomuovikahvat, jotka antavat erittäin hyvän pidon kaikissa sääolosuhteissa. Siinä on myös säädettävät rannehihnat ja raskaat ruostumattomasta teräksestä valmistetut kärjet.
Kirjoita ruutuun sähköpostiosoitteesi, niin saat meiltä viestin, kun tuote jälleen on varastossamme!